Які параметри повинні враховуватися при плануванні і як усунути або мінімізувати недоліки ділянки?


Висота місця розташування будинку щодо площі ділянки.
Найкращим варіантом для установки будинку буде саме піднесене місце на ділянці. У цьому випадку досить зробити неглибокий котлован під стрічку фундаменту і підпілля або під всю площу будинку, включаючи зовнішні кордони фундаменту. Але таке буває не завжди. Часто доводиться ставити будинок на середній або самої низинній частині ділянки.
У цьому випадку фізичні та матеріальні витрати неминуче збільшаться. Але їх можна набагато скоротити, виконавши земляні роботи спочатку на підвищених ділянках. При цьому, вийнятий або знятий ґрунт має бути перенесений до місця будівництва будинку. Відсипку потрібно робити тільки навколо уявного котловану під час або після заливки стрічки фундаменту. В результаті вийде котлован під будинок і фундамент, виконаний методом відсипання.


При такому способі планування ділянки Ви досить економно зможете вирівняти поверхню ділянки по необхідному рівню в певній точці і не зачепите злежалий грунт на місці розташування фундаменту, що для майбутнього стану будинку дуже важливо.
Фізичну планування ділянки найлегше робити при повній відсутності будівель на ньому. У цьому випадку полегшується застосування техніки. Особливу увагу потрібно приділити висоті ділянки відносно прилеглої місцевості і, по можливості, зробити підйом рівня його площі.
Висота розташування фундаменту будинку
щодо дорожнього полотна вулиці.
При будівництві будинку в одному рівні обов'язково потрібно врахувати розташування нульового рівня (рівень розташування підлоги) будови щодо прилеглого полотна дороги. Вікна будинку (середня горизонтальна лінія вікна) не повинні розташовуватися нижче рівня очей людини середнього зросту, що стоїть на дорозі.
Підняття рівня будинку можна виконати за рахунок збільшення висоти фундаменту, висоти цоколя, який може бути виготовлений з того ж матеріалу, що і стіни будинку, або підняття рівня площадки місця установки будинку. У кожному разі, високо піднятий рівень нульової позначки будинку - це плюс будівлі при повній відсутності мінусів. Це Ви зрозумієте по закінченні будівництва, коли побачите всі переваги і красу високо поставленого будинку.
При цьому, підняття нульової позначки будинку потрібно виконати з урахуванням можливого ремонту або будівництва дорожнього полотна. Це особено актуально при масовому будівництві будинків або будівництві будинку в кінці вулиці. Можливий брак грунту для підняття рівня полощадкі може бути компенсована дуже простим способом - пристроєм теплих грядок не тільки для посадки овочів, але і плодових кущів і дерев. Тобто, в місцях розташування фруктових або декоративних дерев, розташування грядок, парників, теплиць і вигрібної ями холодного туалету виймається грунт і розміщується в необхідних для підйому місцях на ділянці.
Наприклад, таким способом я підняв на 30 сантиметрів передню частину ділянки площею 200 квадратних метрів і повністю запобіг надходження зовнішніх вод на ділянку при повінь або рясних дощах. Подібну планування ділянки можна проводити після пристрою фундаменту і навіть після закінчення будівництва будинку. Головне, щоб у плані майбутніх робіт по плануванню ділянки цей пункт був відображений.

ТЯЗІВ-БУД Виготовлення та продаж блоків та будівельних матеріалів в Івано-Франківську

Сталеві радіатори один з найпопулярніших типів батарей для опалення

Клей для плитки, інструмент, то бажання - що ще потрібно для укладання плитки?

Блакитне постільна білизна - занурення в безхмарні простори взаимодействие в команде