Фундамент будинку своїми руками.Фундамент - це той елемент будинку, який може зробити Ваше життя спокійною, а будинок довговічним. Дефекти фундаменту, закладені в результаті недбалого ставлення до його пристрою або економії матеріалу, в майбутньому усунути буде дуже складно або практично неможливо.


Якщо Ви вирішили звести фундамент своїми руками, то поставтеся до цього епізоду будівництва власного будинку з усією відповідальністю. Якщо фундамент ВАШОГО будинку буде споруджувати бригада, то знайдіть час для контролю за результатами кожного етапу будівництва. Інакше в майбутньому час знайде Вас.
Етапи будівництва стрічкового фундаменту приватного будинку.

Зазвичай фундамент зводиться так: робиться загальний вирівнювання площі ділянки, розмічається план будинку на місцевості, копається траншея під лінію фундаменту, встановлюється опалубка, всередину вставляється арматура, на дно траншеї укладаються великі камені і далі проводиться заливка готової бетонної сумішшю або розчином з бутованіем різнокаліберною каменем.

У підсумку виходить досить міцний стрічковий фундамент, на який встановлюється відносно легка конструкція будинку (фото 1). Начебто все здорово! Зламати такий фундамент буде досить складно. Але навіть фахівці не завжди відають про те, що фундамент ламає не будинок, а то що може надавити знизу або збоку. При цьому, тому, хто тисне знизу, взагалі все одно
який міцності та ваги все над ним стоїть.

І ось, при настанні зими або весни ваш будинок починає підносити деякі сюрпризи - нещільно прикривається або взагалі не закривається вхідні двері, з'являються тріщини в сирій штукатурці на стінах і стелі, кривляться шпалери і докучають інші дрібні неприємності.

Люк на горище своїми руками

Меблі виготовлені своїми руками

Утеплення стелі своїми руками

Кладка стін своїми руками